با توجه به اینکه "های چند HiChand.ir" نهایت تلاش و دقت خود را جهت اصالت، صحت و سقم آگهی‌های ارائه شده به عمل می‌‌آورد اما هرگونه تضمینی را بابت درست بودن یا قابل اعتماد بودن مطلب مذکور از خود سلب می‌کند. بدین ترتیب رعایت نکاتی‌ چند شما خریدار و فروشنده عزیز را در انجام یک معاملهٔ مطلوبتر یاری می‌کند:

توصیه هایی برای خرید

 1. بازرسی دقیق وسایل ، این مسئله اولین چیزی است كه باید به آن توجه كنید زیرا شرایط ظاهری و ساختاری یك وسیله می‌تواند نمایانگر كیفیت آن باشد. اگر می خواهید مطمئن شوید وسیله‌ای كه چندماهی مورد استفاده قرار گرفته و در حال حاضر شما می خواهید آن را خریداری كنید، در آستانه خرابی و ویرانی نیست، به جای اینكه سریعا آن را انتخاب كنید، مدتی را به وارسی و مشاهدات دقیق بپردازید. به عنوان مثال اگر چوبی است ببینید با كیفیت ساخته شده است و قطعات مختلف آن محكم و اصولی به هم متصل شده‌اند یا خیر.
 2. آزمون وسیله : چنانچه وارسی دقیق و همه جانبه وسیله ممكن است آن را تست كنید. برای مثال اگر قصد خرید كاناپه دست دومی را دارید، روی آن بنشینید و میزان راحتی پشتی آن و نرمی و راحتی تشك آن را تست كنید. دقت كنید كه آیا هنگام استفاده صداهای ناهنجار به گوش می‌رسد یا خیر. پس از تایید به خریداری وسیله بپردازید.
 3. سنجش فضای مورد نظر: شما برای وسیله‌ای كه خریداری می‌كنید هزینه می‌كنید و باید از آن استفاده كنید و لذت ببرید. بنابراین قبل از اقدام برای خرید، مقیاس فضای مورد نظر را در نظر بگیرید و اگر قرار است وسیله را از راه‌پله بالا ببرید، عرض راه‌پله را نیز مدنظر داشته باشید تا هنگام حمل و نقل وسیله به خانه دچار دردسر نشوید.
 4. در نظر گرفتن بودجه لازم : عیین كنید كه قصد دارید چه مقدار بودجه برای خرید وسایل مورد نیاز خود هزینه كنید و آن را برای خرید كنار بگذارید. ضمنا هزینه بار و تحویل وسیله را نیز فراموش نكنید. در مورد خرید خودروی دست دوم به نکته زیر دقت کنید:
 • بازدید سند و مدارک خودرو
 •  بازدید و مطابقت شمارهٔ بدنه با کارت مشخصات خودرو
 •  بررسی ميزان کارکرد خودرو و تطابق آن با استهلاک بقیه اجزای خودرو
 • دریافت کارت ساخته خودرو
 • بررسی اسناد پرداخت خلافی خودرو
 •  بررسی اسناد بیمه خودرو و اینکه حداقل ۳ ماه بیمه معتبر داشته باشد
 •  بازدید کارت معاینه فنی خودرو
 • بازدید بدنه توسط صافکار یا نقاش یا کسیکه تجربهٔ زیادی در این امر دارد

توصیه‌هایی‌ برای فروش

 1. یک عنوان مناسب برای آگهی خود انتخاب کنید، خود را به جای خریدار در هنگام جستجو بگذارید و از کلمات رایج برای عنوان استفاده کنید.
 2. در مورد کالای خود صادق باشید و شرایط را کاملا توضیح دهید. به عنوان مثال برای آگهی کردن یک کفش تمام خصوصیات آن مانند رنگ، مدل، سایز، جنس و مارک آن را پوشش دهید.
 3.  حتی المقدور آگهی خود را با عکس ثبت کنید.
 4. از نور مناسب جهت داشتن عکسی‌ واضح‌تر و شفافتر استفاده کنید.
 5. طوری عکس بگیرید که تمرکز آن تنها بر روی کالای مورد نظر باشد به نحوی که در پس زمینهٔ عکس اشیای دیگری به چشم نخورد.